See Together Challenge

Fundacja Młodej Nauki została Partnerem Edukacyjnym międzynarodowego projektu „SEE TOGETHER CHALLENGE’” organizowanego we współpracy z SK Telecom, Koreańskim Komitetem Narodowym UNESCO oraz Magenta Company (PM). W ramach projektu uczestnicy z całego świata podzielą się swoją wiedzą na temat różnych profesji, a także zaprezentują miejsca światowego dziedzictwa UNESCO za pośrednictwem transmisji na żywo w technologii 5G.

Wyzwanie „SEE TOGETHER CHALLENGE” ma na celu uczczenie 70. rocznicy powstania Koreańskiego Komitetu Narodowego ds. UNESCO, a drogą ku temu ma być właśnie zaprezentowanie dziedzictwa poszczególnych krajów. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Ministerstwo Nauki i ICT ze wsparciem Koreańskiego Stowarzyszenia Promocji Radia.

Każdy z uczestników wybranych do „SEE TOGETHER CHALLENGE”, w tym Fundacja Młodej Nauki, w ciągu jednej godziny ma możliwość opowiedzenia o swojej pracy i zaprezentowania jej efektów. Całość będzie transmitowana na żywo z udziałem publiczności z całego świata. Oglądający będą mogli zobaczyć zamek w Malborku, usłyszeć wykład o sieci 5G, a także poznać zakątki miasta Łódź i Politechniki Łódzkiej.

Filmy będą transmitowane od 21 do 28 października – transmisja będzie trwała non stop przez cały tydzień. Prezentacje będą mogli oglądać widzowie na całym świecie, w tym w Korei, Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Transmisje na żywo będą prezentowane w godz. 10:00–18:00 w Korei, 18:00–2:00 w Europie oraz 2:00–10:00 następnego dnia w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej.

Krajowy Koreański Komitet ds. UNESCO wyraził nadzieję, że: „To wydarzenie stanie się okazją do ponownego podzielenia się pokojem i solidarnością oraz nawiązania nowych więzi”.