Red Bull Basement

 

Już czas wyciągnąć innowacyjne pomysły z piwnicy! Po co czekać na dyplom ze studiów, skoro potrzebujemy innowacji już teraz. Projekt Red Bull Basement skupia studentów, którzy myślą o otoczeniu dookoła nas, o społeczności, ale także o swojej Uczelni. Stąd pomysł na innowacyjne zmiany na studenckich kampusach. Jeśli myślisz o otaczającym nas świecie i chcesz zmienić życie studentów na Uczelniach to jest to konkurs dla Ciebie! Odbywa się on cyklicznie, a Fundacja Młodej Nauki wspiera go od 2020 roku i odpowiada za jego popularyzację oraz organizację webinariów.

Webinar "Jak łamać status quo?"

Jeśli studiujesz i chcesz mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, albo szukasz swojej zawodowej drogi, to wydarzenie jest dla Ciebie! Podczas webinaru Fundacji Młodej Nauki w ramach Red Bull Basement, nasi prelegenci Piotr Janusz Koza (Sieć Badawcza Łukasiewicz) i Jaroslaw Krolewski (Synerise) odpowiedzieli na wiele pytań.

Każdy z pomysłów jest oryginalny i niezwykle kreatywny, zahaczają one o różne dziedziny, w tym projekcie zdecydowanie nie ma ograniczeń. Na Finał Globalny 2020 wyjechali Polacy – Mateusz Wappa oraz Wawrzyniec Młynarczyk, prezentując ekologiczne, funkcjonalne „meble” pod nazwą Campus of Wood, jako udogodnienie dla studentów. Zwycięzcami Finału zostali przedstawiciele Wielkiej Brytanii. Ich projektem była pralka Lava Aqua X, która filtrowała wodę z pod prysznica i ponownie wykorzystywała do prania ubrań. 

Niesamowite jak ciekawe i innowacyjne pomysły siedzą w głowach studentów, nie wahaj się teraz Twoja kolej na wprowadzanie zmian.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, powodzenia!