Działamy na rzecz popularyzacji nauki, edukacji i kultury w Polsce

Nauka & biznes | Innowacje w edukacji | E-learning | MOOC | Projekty edukacyjne | Konferencje

Dzielimy się wiedzą poprzez udział w  konferencjach, prowadzenie badań naukowych i  projektów edukacyjnych
Zainicjowaliśmy i zrealizowaliśmy Polskiego MOOCa - ogólnokrajową platformę edukacyjną NAVOICA.pl
Kompleksowo przygotowujemy kursy e- learningowe i MOOC, szkolimy z zakresu innowacyjnej edukacji

Aktualności

Szkolenie dla członków NGO i wolontariuszy. Komunikacja i media

Komunikacja i media Zastanawialiście się kiedyś, jak skutecznie komunikować się ze społeczeństwem i mediami? Chcielibyście poznać narzędzia, które pomogą Wam lepiej dotrzeć do swojej społeczności i zwiększyć efektywność Waszych działań? Zapraszamy członków NGO’s i wolontariuszy na bezpłatne szkolenie, które przygotowaliśmy z myślą o organizacjach pozarządowych. Szkolenie skupia się na rozwijaniu umiejętności efektywnej komunikacji społecznej oraz …

Kursy WIB

Zachęcamy do uczestnictwa w nowej edycji kursów Warszawskiego Instytutu Bankowości, które mieliśmy przyjemność przygotować i wdrożyć na platformę edukacyjną NAVOICA. Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni Kurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Celem kursu jest zapoznanie się z bezpiecznym użytkowaniem aplikacji i systemów informatycznych.       ABC finansów osobistych Celem kursu  jest przekazanie praktycznej wiedzy i …

Patronat nad konkursem Studencki Nobel

Rozpoczyna się XV edycja Studenckiego Nobla dla studentów z całej Polskiej!   Z tej okazji Niezależne Zrzeszenie Studentów, zaprasza wszystkich studentów, chcących podzielić się swoimi osiągnięciami w zakresie nauki czy działań społecznych do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Studencki Nobel propaguje rozwój nauki i sztuki, wspiera idee wolontariatu oraz ułatwia młodym i zdolnym ludziom start …

Patronat nad Neuronus Neuroscience Forum

 Objęliśmy patronatem 13. edycją Neuronus Neuroscience Forum, ponownie odbywającego się w krakowskim Auditorium Maximum.Konferencja organizowana jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzi uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów – pełnej zapału nauki rozwijanej przez młode pokolenie …

Fundację Młodej Nauki tworzą młodzi naukowcy, dydaktycy, pracownicy naukowi, studenci i wolontariusze. Współpracujemy ze znanymi profesorami i instytucjami, łącząc świat nauki i biznesu.

Poznaj nasze projekty

Od 2013 roku realizujemy szereg projektów i inicjatyw wspierających polską edukację, naukę i kulturę.

Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz jak go zrealizować? Nie masz osobowości prawneji szukasz instytucji, którea wesprze Cię w realizacji projektu?

Think Tank NGO's Hub

Projekt, którego celem jest stworzenie akceleratora organizacji pożytku publicznego (sieci umożliwiającej kilku organizacjom pozarządowym wypracowanie wspólnej przestrzeni współpracy). Projekt finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2019-2030 PROO.

ME310

Roczny, międzynarodowy program edukacyjny realizowany przez Politechniką Warszawską oraz uczelnie zagraniczne, polegający na kształceniu zespołowym przez rozwiązywanie problemów zleconych przez firmy, co owocowało prototypem. Program realizowany w oparciu o metodykę bazującą na Design Thinking. Fundacja jest partnerem projektu.

NAVOICA – Polski MOOC

Projekt realizowany był na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB, którego efektem jest bezpłatna platforma edukacyjna NAVOICA.pl, z bezpłatnymi, dostępnymi dla wszystkich kursami przygotowanymi przez polskie Uczelnie i Instytucje.

EYEC

European Young Engineers Conference. Międzynarodowa, coroczna, interdyscyplinarna konferencja naukowa stanowiąca platformę transferu wiedzy pomiędzy studentami i doktorantami z obszarów materiałoznawstwa, inżynierii chemicznej i procesowej. Organizowana przez koło naukowe ICHiP, Wydział inżynierii CHemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej oraz Fundację.

KREATYWNY PROJEKT ZESPOŁOWY

Projekt prowadzony w warszawskich szkołach średnich przy współpracy z zespołem rektorskim INFOX PW z Politechniki Warszawskiej. Projekt prowadzono według metodyki PBL (Problem Based Learning) Uczestnicy mieli stworzyć innowacyjny prototyp zlecony przez Urząd m.st. Warszawy, do czego wykorzystano Design Thinking.

HACKATON PODLASKIE 4.0 - Partner edukacyjny wydarzenia

Przez 24 godziny uczestnicy pracowali nad innowacjami w zakresie: marketingu, rolnictwa 4.0 i przemysłu 4.0, Organizatorem projektu była Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

RED BULL BASEMENT

Globalny projekt dla studentów, wprowadzający innowacje w Uczelniach. Fundacja była organizatorem webinaru oraz odpowiadała za współpracę z organizacjami studenckimi.

RED BULL TECHLAB

Projekt dzięki któremu studenci mogli stworzyć własny prototyp urządzenia, które schłodzi puszkę Red Bulla w jedną minutę. Fundacja była Współorganizatorem wydarzenia.

SEE TOGETHER CHALLENGE

Najdłuższy streaming na świecie, realizowany z udziałem ponad 30 krajów. Relacja z Polski była nagrywana w Malborku, Warszawie oraz Łodzi. Fundacja była partnerem merytorycznym przedsięwzięcia.

Formy współpracy

Posiadamy ponad 6-letnie doświadczenie w realizacji projektów zarówno z Partnerami Biznesowymi oraz z pieniędzy publicznych. Przeszkoliliśmy kadrę naukowo-dydaktyczną w zakresie tworzenia kursów MOOC i innowacyjnych form kształcenia. Realizowaliśmy webinary i konferencję.

Programy
edukacyjne
Kompleksowe tworzenie kursów MOOC i e-learningowych

Baza wiedzy

Popularyzacja nauki przez kanał Youtube, projekt Akademia Navoica oraz liczne artykuły naukowe i popularnonaukowe.

Zaufali nam

Docenili nas

Podczas V Konferencji Lumen otrzymaliśmy Nagrodę Specjalną, przyznaną przez Kapitułę Konkursu LUMEN, za projekt Polski MOOC. Realizowany był latach 2018-2020, przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Ośrodkiem Przetwarzania Informacji-Państwowym Instytutem Badawczym.

Partnerzy strategiczni