Warsztaty prowadzone przez FMN na Kids Camp

31 lipca 2017 roku w Krakowie, w ramach projektu KIDS CAMP odbyły się warsztaty dla dzieci z zakresu zarządzania projektami i pracy zespołowej. Zajęcia przygotowane przez Fundację Młodej Nauki składały się z dwóch części.

Pierwsza część to tzw. „Marhsmallow Challange”. Miała ona za zadanie nauczyć dzieci pracy w grupie, wzbudzić w nich kreatywność oraz przygotować je do drugiej części zajęć. Wspólny cel, jakim jest zbudowanie najwyższej wieży z dostępnych materiałów uczy pracy w zespole, podziału ról, a niejednokrotnie wyłania lidera. Pokazuje też jak ważne jest prototypowanie w projektowaniu.

Druga część to zadanie zapoznające dzieci z elementami zarządzania projektami, tj. z: planowaniem, rozwiązywaniem problemów, komunikacją interpersonalną, zarządzaniem ryzykiem, interesariuszami, itd. Uczestnicy pracowali w dwóch grupach. Każda z grup miała trzy próby, aby usprawnić swoje działanie.

Na koniec warsztatów wyjaśniono, co to znaczy zarządzać projektem, oraz aspekty pracy zespołowej. Dzieci w nagrodę za uczestnictwo dostały słodkie upominki.

 

Fundacja Młodej Nauki była jednym z  partnerów PMI Poland, tak jak:

–   PWST (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie)

–   Cricoteka

–   Badminton Power

–   INSIDE STUDIO Joga&Pilates

–   Moo Moo Steak&Burger Club

–   Golf Academy – Pitch&Putt

–   MOCAK

–   Bede Kim Zechce Foundation

20170731_145344DSC_1067 20170731_143741 IMAG3399 IMAG3397 DSC_1070 DSC_1066 IMAG3402