Red Bull Basement

Już czas wyciągnąć innowacyjne pomysły z piwnicy! Po co czekać na dyplom ze studiów, skoro potrzebujemy innowacji już teraz. Projekt skupia studentów, którzy myślą o otoczeniu dookoła nas, o społeczności, ale także o swojej Uczelni. Stąd pomysł na innowacyjne zmiany na studenckich kampusach. Jeśli myślisz o otaczającym nas otoczeniu i chcesz zmienić życie studentów na Uczelniach to jest to konkurs dla Ciebie! Na zgłoszenia czekamy do 25 października 2020r.

  1. Opracuj swój pomysł i opisz go w maks. 60-sekundowym wideo. Następnie zamieść nagranie wraz ze zgłoszeniem na stronie: https://basement.redbull.com/pl-pl/about
  2. Przez 3 dni studenci i publiczność będą głosowali nad projektami, dlatego zaangażuj swoich znajomych i zadbaj o promocję swojego pomysłu!
  3. 1 Listopada panel lokalnych sędziów wybierze jeden najlepszy pomysł z danego kraju.
  4. Teraz do 9 grudnia, macie równo 5 tygodni, na realizację swojego pomysłu! Każdy zespół Finalistów – po jednym z każdego uczestniczącego kraju – otrzyma przestrzeń do pracy, sesje 1 na 1 z międzynarodowymi mentorami oraz dostęp do globalnej siatki innowatorów.
  5. 10-13 grudnia Globalne Warsztaty! Trzy wciągające dni z warsztatami, sesjami mentorskimi i nie tylko, których kulminacją jest wielki finał i ogłoszenie „Najlepszego Pomysłu 2020”. 
  6. 13 grudnia – prezentacja finałowa

Zobacz zwycięski projekt drużyny z Polski, Wawrzyńca Młynarczyka i Mateusza Wappa, którzy na co dzień studiują wzornictwo przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ich pomysł zakłada wyposażenie kampusów w zestawy funkcjonalnych obiektów, które można wstawić na przykład do gmachu uczelni, albo ustawić w jego otoczeniu – jak meble. Najciekawsze elementy to: jednoosobowy pokój cichej nauki, szafa wymiany zbędnych rzeczy pomiędzy studentami, czy kilkuosobowe stoliki do pracy nad projektami lub nauki z własnym zasilaniem.

Globalnym zwycięzcą projektu Red Bull Basement został: Lava Aqua X z Wielkiej Brytanii, prezentując małą pralkę automatyczną wykorzystującą wodę z recyklingu.

„W Wielkiej Brytanii za 25 lat skończy się woda i to jest przerażające” – mówi Paramveer.

Aby temu zapobiec, zespół wyszedł z projektem Lava Aqua X – pralki automatycznej, która zbiera wodę z odpływu prysznica, filtruje ją i pozwala wykorzystać do prania ubrań. Aqua X nie tylko oszczędza czas, pieniądze i zasoby, ale jeśli używałby jej każdy student w Wielkiej Brytanii, można by zaoszczędzić wodę pitną w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu całej Szwecji. Serdecznie gratulujemy!

Red Bull Basement