Rusza projekt dla studentów innowatorów – Red Bull Basement

Jeśli chcesz stworzyć innowacyjny projekt, który odmieni rzeczywistość to coś dla Ciebie! Jeśli masz głowę pełną pomysłów – weź udział w Red Bull Basement wraz z innymi studentami z całego globu, którzy tak jak Ty, chcą zmieniać świat na lepsze.

Stwórz trwający maksymalnie minutę film i przedstaw w nim swoją wizję. Więcej o Red Bull Basement i zapisy:   basement.redbull.com

Czym jest Red Bull BASEMENT?
„To globalna platforma przeznaczona dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. W poprzednich edycjach młodzi innowatorzy stworzyli projekty, które odniosły globalny sukces i w zauważalny sposób zmieniły studencką rzeczywistość na lepsze. Duet z Indii zaprojektował podłogę, która zamienia energię z ludzkich kroków na prąd. Z kolei zwyciężczynie zeszłorocznej edycji stworzyły aplikację, która umożliwia tworzenie, udostępnianie i odsłuchiwanie naukowych treści audio. Ich pomysł wkracza obecnie w kolejny etap realizacji, za sprawą współpracy z Cisco i Red Bullem.

Możesz dołączyć do nich! Wystarczy Twój 1 minutowy filmik, wysłany do 25 października. Projekt możesz zrealizować sam lub w dwuosobowym zespole. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów na specjalnie przygotowanej stronie. 25% projektów, które uzyskają największą liczbę głosów przejdzie do kolejnego etapu, w którym jury wybierze najlepszy pomysł. Zwycięzca polskiej edycji Red Bull Basement otrzyma 5 tysięcy złotych i będzie miał 5 tygodni na dopracowanie projektu. Punktem kulminacyjnym będą globalne warsztaty, które odbędą się w grudniu. Twórcy najlepszych projektów przez trzy dni będą pracować z mentorami, by jeszcze bardziej ulepszyć swoje pomysły. Warsztaty zakończone zostaną prezentacją efektów pracy i wyborem globalnego zwycięzcy.

Red Bull Basement w pigułce:

  • Stwórz i prześlij minutowy film z prezentacją swojego pomysłu
  • 1/4 najpopularniejszych pomysłów zostanie poddana głosowaniu jury
  • Zwycięzca polskiej edycji otrzyma 5 tys. złotych i 5 tygodni na dopracowanie projektu
  • Na koniec odbędą się warsztaty z udziałem studentów z całego świata, gdzie z pomocą mentorów będą mogli ulepszyć swoje projekty