Prof. Wiesław Banyś uhonorowany tytułem doktora honoris causa

W dniu 28 maja 2018 r. prof. zw. dr. hab. Wiesław Banyś, pełniący funkcję Przewodniczącego Rady naszej Fundacji otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tytuł nadawany jest przez uczelnie za szczególne zasługi dla nauki i kultury.

Podczas uroczystej ceremonii w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wyróżnienie w postaci nadania najwyższej godności akademickiej, tytuł doktora honoris causa wręczyła prof. zw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz – JM rektor Akademii WSB. W uroczystości udział wzięli reprezentanci uczelni wyższych oraz największych ośrodków akademickich w Polsce, przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych.

Dziękując za nadanie tytułu prof. Wiesław Banyś podkreślił, że wszyscy bardzo ciężko pracują by szkolnictwo wyższe i nauka rozwijały się w Polsce jak najlepiej. Zaznaczył, że należy podejmować działania na rzecz większej jakości, słyszalności i skuteczności polskiego środowiska naukowego. Podczas wydarzenia Prof. Wiesław Banyś wygłosił także wykład pod tytułem „Po co nam uniwersytety”.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w spełnianiu misji na rzecz rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce .

Fot. dr Magdalena Ochwat