Konferencja inaugurująca platformę edukacyjną Polski MOOC

Już 30 października 2018 r. o godzinie 11:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Fundacją Młodej Nauki i partnerami zaprezentują platformę edukacyjną Polski MOOC. 

Polski MOOC jest systemowym rozwiązaniem tworzącym sieć współpracy uczelni i innych uznanych podmiotów kształcących na odległość. Platforma będzie miejscem zapewniającym bogatą ofertę wirtualnych kursów dla różnego typu grup społecznych oraz skupiającej różne środowiska: uczelnie, instytucje naukowe, biznes czy organizacje pozarządowe.

Uruchomienie platformy zainauguruje dr Piotr Dardziński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas spotkania Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi dedykowany platformie konkurs „Kurs na MOOC” na realizację kursów e-learningowych finansowanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

W trakcie Konferencji będzie również możliwość wzięcia udziału w dedykowanych warsztatach dla twórców kursów oraz w sesji pytań i odpowiedzi związanej z finansowaniem kursów. Warsztat „Jak dobrze zaprojektować kurs tupu MOOC” poprowadzą twórcy platformy. Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona.

Zgłoszenia do udziału w Konferencji prosimy kierować na adres rsvp@fmn.org.pl

Zapisy do udziału w warsztatach: szkolenia@fmn.org.pl